Skaityk

Panevėžio 5-osios gimnazijos laikraštis „Skaityk“ – tai objektyvus leidinys, kuris ne tik išsamiai informuoja, bet ir leidžia į viską pažvelgti kitu kampu. Mes ne kuriame ar sprendžiame problemas, mes jas leidžiame atrasti, pažinti, suvokti. Niekada nesiekiame kurti ir plėtoti blogį. Mes už gėrį. Galbūt todėl kiekvienas leidinys išsiskirs nauja sėkmės istorija ir leis pažinti mūsų gimnaziją kaip šiltos visuomenės ir tikrųjų, antrųjų, namų vietą.
"Skaityk" savo istoriją pradėjo 2007/2008m.m. kai vienuoliktokė Eglė Buitvydaitė užsidegė idėja atkurti mokyklos laikraštį, kažkada vadintą "Forever Young". Subūrusi komandą, redakcija pasirinko kiek lietuviškesnį pavadinimą  - "Skaityk", kuris intriguoja vos išgirdus. Pirmaisiais metais laikraštukas išėjo vos tris kartus, tačiau nuo to laiko periodiškumas tik dažnėjo, o tiražas didėjo. Vyriausiosios redaktorės pareigas vėliau perėmė Julija Musteikytė ir Kotryna Patapaitė (IVc), dabartinė laikraščio redaktorė.
Pataruosius du metus laikraštis išeina kiekvieną mėnesį ir siūlomas visai bendruomenei už simbolinę paramą. Laikraščio leidybą globoja lietuvių k. mokytoja R. Dauneckienė. Vis dėlto, tai vienas iš nedaugelio mokyklos laikraščių iniciuojamas ir leidžiamas pačių mokinių.
Laikraščio redakcija – tai vieta, kurioje laukiamas kiekvienas. Turi idėją? Esi pasipiktinęs? O galbūt šiandien tavo sėkmingiausia diena? Nesivaržyk! Aprašyk savo istoriją ir pasidalink savo mintimis su visais, kuriuos matai koridoriuose kiekvieną dieną. O gal informuok ir mes parašysime. Laikraščio redakcija visada laukia naujų narių: koorespondentų, fotografų, dailininkų.

Redakcijos el. paštas: skaityk.redakcija@gmail.com

Vyr. redaktorė: Kotryna Patapaitė (IVc)
Globėja: lietuvių k. mokytoja Rimutė Dauneckienė
Koorespondentės: Eglė Musteikytė (8a), Beatričė Narbutaitė (8c), Monika Stepukaitė (IIa), Danielė Patapaitė (IId), Justina Kartanaitė (IId), Gintarė Budrytė (IId), Gabrielė Juzeliūnaitė (IIIc), Gabrielė Mantuškaitė (IIIc), Viltė Balčiūnaitė (IIIc), Paulina Gervytė (IVa), Edita Bulovaitė (IVa).